Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Këshilltarja e PD-së: Pas 1 orë pritje na thanë se mbledhja shtyhet, u ndërgjegjësuan për budallallëkun

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës ndryshe nga sa ishte programuar është shtyrë për në orën 19:00, kjo për shkak se këshilltarët e LSI-së nuk pranojnë të votojnë për projektin e parkingjeve me pagesë.

Edhe këshilltarja e PD-së, Reila Bozdo shprehet se mbledhja është shtyrë pa dhënë asnjë shpjegim, ndonëse ata prisnin në sallë prej një ore. Bozdo thekson se këshilltarët e mazhorancës duhet të jenë ndërgjegjësuar se projekti i pakimeve ishte një budallallëk me brirë.

“Në Këshillin Bashkiak presim 1 orë dhe sapo na thonë që mbledhja shtyhet për në orën 7 pa dhënë shpjegime përse. Me ç’duket qënkan ndërgjegjësuar këshilltarët e tjerë që projekti i parkimit është një budallallëk me brirë”, shprehet Bozdo.

Lexo edhe: Përplasja e parë PS-LSI në Tiranë, nuk votohet projekti për parkingjet me pagesë

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img