Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Këshilltari juridik i Metës publikon FOTON, ulet në tavolinën e Dvoranit të KED-së

spot_img

Lajme të ngjashëm

050fb7ca03f6cfef0ff4ecb4fc96d069

Këshilltari juridik i Presidentit Meta ka publikuar pak më parë një foto nga mbledhja e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.

Teksa publikon foton, Dervishi shkruan se sot është zhvilluar mbledhja e parë e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për vitin 2020, ndërsa nga Presidenca ka marrë pjesë ai si përfaqësues në tyrezë me Ardian Dvoranin. Ky i fundit është kallëzuar së fundmi nga Meta në Prokurori për “Shpërdorim detyre”.

“Sot u zhvillua mbledhja e parë e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi 2020. Ky është momenti i konstituimit të këtij organi me mandat 1 vjeçar. Uroj që ky organ kolegjial të mirëfunksionojë në përmbushje të misionit të tij sipas kushtetutës dhe ligjit”, shkruan Blendi Dervishi krah fotos nga mbledhja e KED-së.

Ne rreth: Blendi Dervishi (keshilltar juridik i Metes) dhe Ardian Dvorani (kreu i KED)
82125632_2576232175930346_8238300413976117248_o.jpg

Më shumë

spot_img