Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
2.1kmh
75 %
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
18 °
Enj
15 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Këshilltari i Tony Blair për zgjedhjet në Shqipëri: Rama do të jetë udhëheqësi i parë që arrin të shtojë mbështetjen midis fitoreve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilltari i ish-kryeministrit britanik Tony Blair ka bërë një deklaratë lidhur me procesin zgjedhor në vendin tonë.

Kujtojmë se Balir shërbeu si kryeminisër për tre mandate në Alastair Campbell.

Në një postim në rrjetet sociale, Alastair Campbell ka reaguar në lidhje me kryesimin e PS si forcë e parë në 9 qarqe, deri më tani.

Campbell shkruan se Rama po shkon drejt një fitoreje të tretë edhe më e madhe se e dyta, në zgjedhjet e vitit 2017.

Më tej, ai shprehet se Rama do të jetë jo vetëm udhëheqësi i parë i majtë pas Toni Blair që fiton tre mandate radhazi, por i pari që arrin të shtojë mbështetjen nga fitorja në fitore

“Duket se Edi Rama po shkon drejt një fitoreje të tretë më të madhe se sa fitorja e dytë. Pra, jo vetëm që ai do të jetë udhëheqësi i parë i majtë  pas Toni Blair që fiton tre mandate radhazi, por i pari që arrin të shtojë mbështetjen midis fitoreve… tregon se çfarë mund të bëhet… Urime dhe fat të mbar!”, shkruan Campbell.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img