Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Këshilltari i Ramës, Endri Fuga reagon për vendimin e kryeministrit për të marrë refugjatët afganë në Shqipëri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilltari i kryeministrit Edi Rama, Endri Fuga ka reaguar për krizën e madhe në Afganistan, tanimë që pushteti është marrë nga talebanët.

Fuga ka publikuar në Twitter një frazë të kryeministrit Rama në shënimin e tij të gjatë lidhur me këtë çështje.

Sipas deklaratës që u lëshua nga Kryeministria, është nderi dhe morali, traditat ato që ne duhet të sjellim në kujtesë, për të marrë më pas një vendim lidhur me pranimin ose jo të refugjatëve afganë që rrezikojnë jetën.

“Kryeministri Edi Rama, mbi krizën në Afganistan dhe ofertën e Shqipërisë për të strehuar refugjatët Afgani tha, “Ne nuk jemi të pasur, por nuk na mungon kujtesa, traditat apo morali dhe është në nderin tonë të jemi atje për të tjerët siç kanë qenë për ne”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img