Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Këshilltari i PD-së: Opozita e LSI-së në Këshillin Bashkiak zgjati sa “shiu i verës’

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fabian Topallaj, këshilltar i djathtë në Këshillin Bashkiak ka reaguar ashpër për LSI-në nëpërmjet një statusi në facebook. Ndër të tjera ka theksuar se opozita e LSI-së në Këshillin Bashkiak ka zgjatur sa “ shiu i verës”. Sipas tij këshilltarët e kësaj force janë bërë pjesë e akteve korruptive të Veliajt.

REAGIMI I PLOTË:

“Opozita e LSI ne Keshillin Bashkiak Tirane zgjati sa shiu i veres.

Pas bojkotit te mbledhjes se kaluar ku u rrit cmimi i ujit ne Tirane dhe pretendimit se Veliaj ju bleu 2 keshilltare, dje LSI votoi pro te gjitha aktet korruptive te Veliajt, perfshi dhe Planin e Detajuar Vendor per 1000 kulla betoni tek Bulevardi i Ri, perfshi dhe trefishimin e tarifes se pastrimit, perfshi dhe vendimin absurd qe keshilltareve te opozites te mos ju jepet fare fjala ne Keshill Bashkiak. Dhe nje procedure tenderi zgjat me shume se opozita e LSI.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img