Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
71 %
2.6kmh
90 %
Sht
11 °
Die
12 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021
spot_img

Këshilltari gjerman i kërkon dorëheqjen Lulzim Bashës: Largohu, shkele statutin dhe përjashtove liderin Sali Berisha!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Martin Henze, këshilltar i Lulzim Bashës dhe një person që PD e ka shitur si person pran kancelares gjermane Angela Merkel, kërkon dorëheqjen e kryedemokratit. Ai shkruan se Lulzim Basha duhet të dorëhiqet pas vendimeve që ka marrë ditët e fundit.

Këshilltari i Bashës, i njohur dhe si një njeri i afërt me Berishën, i referohet vendimit për përjashtimin e liderit historik të demorkatëve nga Grupi Parlamentar dhe vendimit të Lulzim Bashës për të mos mbledhur Kuvendin Kombëtar.

“Më e rëndësishmja është, që kryetari të japi dorëheqjen, për veprimet e tij të paligjshme javën e kaluar, për marrëveshjen e fshehtë me Ramën, për transaksionet ilegale financiare në SHBA, e ndjekur nga një fotografi me Trump”, shkruan Henze.

61583ba1e3cb4img 6260
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img