Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Këshilli Politik rinis punën të hënën, Rudina Hajdari i përgjigjet Gjiknurit: Do të vij, shpresoj të hapen listat 100%

spot_img

Lajme të ngjashëm

784cf5c2ca41bc0080bb9bbf933db711

Deputetja Rudina Hajdari konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik të hënën, pas njoftimit me email që Damian Gjiknuri u dërgoi anëtarëve, për takim të hënën në orën 18.00.

“Përshëndetje, konfirmoj prezencen time ne Keshillin Politik me besimin se te gjitha palet do i qendrojne deklarimeve publike per te mundesuar hapjen e listave 100% duke ia dhene keshtu qytetareve e jo kryetareve te drejten e perzgjedhjes se deputeteve ne Parlamentin e ardhshem”, shkruan Hajdari.

Kujtojmë se opozita i cilësoi ndryshimet kushtetuese të 30 korrikut si shkelje të marrëveshjes së 5 qershorit. Ato i hapën rrugë hapjes së pjesshme të listave dhe një formule të re për koalicionet që do duhet të dalin në zgjedhjet e 2021-shit, me një listë unike kandidatësh për deputetë.

Më shumë

spot_img