Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Këshilli Politik rinis punën, Gjiknuri kërkon mbledhje të hënën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli Politik ka rinisur punën në këtë messhtatori.

Është përfaqësuesi i mazhorancës Damian Gjiknuri ai që ka kërkuar përmes e-mail mbledhjen e të gjithë anëtarëve ditën e hënë në orën 18:00.

Kujtojmë se opozita i cilësoi ndryshimet kushtetuese të datë 30 korrikut si shkelje të marrëveshjes së 5 qershorit.

Ndryshimet kushtetuese i hapën rrugë hapjes së pjesshme të listave dhe një formule të re për koalicionet që do duhet të dalin në zgjedhjet e 2021-shit me një listë unike kandidatësh për deputetë.

Mbetet për t’u parë nëse palët do t’i përgjigjen pozitivisht ftesës së Gjiknurit.

Më shumë
spot_img
spot_img