Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Këshilli Politik ‘po mbaron punë’, Rudina Hajdari nuk heq dorë: Hapje të listave në 2021-shin, përndryshe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2077781009320152560ddafc1fc4ef2f

Teksa Këshilli Politik po konkludon detajet e marrëveshjes ku nuk duket gjëkundi ndryshimi i sistemit zgjedhor, deputetja Rudina Hajdari nuk heq dorë nga kërkesa për lista të hapura.

Ajo tha se sesioni parlamentar duhet të mbyllet me ndryshimin e sistemit, përndryshe politika do jetë e humbur përpara shqiptarëve.

“Gjithmonë e ka dikush fajin vetëm ju nuk e keni fajin. Reforma në Drejtësi ka ngelur peng.

Sezoni i Parlamentit po mbyllet por duhet të mbyllet me një arritje shumë të madhe, ndryshimin e sistemit dhe hapjen e listave në 2021, përndryshe do jemi të humbur totalisht përpara shqiptarëve.

Unë e shikoj në sytë e cdo njeriu, shumica juaj nuk shikoni një lidhje të drejpërdrejtë me elektoraltin.

E di që ndoshta jeni lodhur nga kjo mënyrë të foluri por është esenciale. këshilli Politik është kthyer në një arenë tjetër ku politikanët shohin vetëm interesat e tyre.

Do luftoja fort që bashkë me kolegët e mi ti qëndrojmë kësaj kauze dhe t’i imponohemi mazhorancës për t’i çuar këto gjëra deri në fund”, tha Hajdari.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img