Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Këshilli Kombëtar i PD miraton auditimin e financave të zgjedhjeve të 2017, shtyn votimin për primaren

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli Kombëtar i PD ka miratuar në mbledhjen e sotme grupin e punës për auditimin e financave të PD në zgjedhjet e 2017-ës.

Burime për mediet bëjnë me dije se është shtyrë votimi nga Këshilli Kombëtar për mënyrën e zhvillimit të primareve.

Shkak për këtë është bërë fakti se anëtarët e Këshillit Kombëtar kërkuan kohë të njihen me materialin, pasi e morën vetëm pak përpara se të niste mbledhja.

Më herët ish-kryeministri Sali Berisha tha se PD do të angazhohet në protesta dhe greva, pasi sipas tij  kështu mund të rrëzojnë regjimin e kalbur të  Edi Ramës.

 

Më shumë
spot_img
spot_img