Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
83 %
2.1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022
spot_img

Këshilli i Europës i jep Ukrainës dhe Moldavisë statusin e vendeve kandidate për në BE

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli i Europës vendosi t’i japë Ukrainës dhe Moldavisë statusin e vendeve kandidate për në Bashkimin Europian.

Lajmin e dha vetë presidenti i KE, Charles Michel.

albsig

spring

“Këshilli i Europës sapo ka vendosur statusin e kandidatit në BE për Ukrainën dhe Moldavinë. Një moment historik. Sot shënon një hap vendimtar në rrugën tuaj drejt BE-së. Urime presidenti Zelensky dhe Presidentja Sandu, dhe populli i Ukrainës dhe e Moldavisë”, shkruan Michel.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img