Tirana
broken clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
18 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Këshilli i Atlantikut përgëzon kryeministrin Rama: Mezi presim të punojmë me qeverinë e re për të çuar përpara integrimin në Bashkimin Europian

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli i Atlantikut ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama për fitoren e mandatit të tretë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Në mesazhin e tyre thuhet se mezipo presin për bashkëpunimin me qeverinë e re për të çuar përpara integrimin rajonal dhe pranimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

“Urime për Shqipërinë dhe kryeministrin Edi Rama për fitimin e një mandati të tretë të paprecedentë. Ekipi i ACEurope dhe BalkansForëard mezi pret që të punojë me qeverinë dhe opozitën për të thelluar aleancën tonë, për të mbështetur prosperitetin dhe demokracinë e Shqipërisë dhe për të çuar përpara integrimin rajonal dhe pranimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian”, thuhet në mesazhin e Këshillit të Atlantikut.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img