Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
77 %
0.5kmh
0 %
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
42 °
Pre
33 °
Sht
36 °
E martë, 3 Gusht, 2021

Këshilli Evropian publikon listën, nga sot hiqen kufizimet e udhëtimeve drejt BE, në listë edhe Shqipëria

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli Evropian ka publikuar listën e vendeve për të cilat do të hiqen kufizimet anti-Covid për të udhëtuar, ku mes tyre është edhe Shqipëria.

Që nga sot, 18 qershor, shtetet anëtare do të heqin kufizimet edhe për udhëtimet e qytetarëve shqiptarë.

Pas një rishikimi nën rekomandimin për heqjen graduale të kufizimeve të përkohshme të Covid për udhëtimet jo-thelbësore në Bashkimi Evropian, KE azhurnoi listën e vendeve për të cilat do të hiqen kufizimet e udhëtimeve.

Siç thuhet dhe në rekomandimet e Këshillit, kjo listë do të vazhdojë të rishikohet çdo dy javë.

Bazuar në kriteret dhe kushtet e përcaktuara që nga 18 qershori  vendet anëtare duhet të heqin gradualisht kufizimet e udhëtimit për banorët e vendeve të treta: Shqipëria, Australi, Izraeli, Japonia, Liban, Zelanda e Re, Republika e Maqedonisë së Veriut, Ruanda, Serbia, Singapori, Korea e jugut, Tajlandë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Kina, subjekt i konfirmimit të reciprocitetit

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img