Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Këshilli bllokoi negociatat, Parlamenti Europian bën lëvizjen e papritur: Rezolutë për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut (DETAJE)

spot_img

Lajme të ngjashëm

6302c73fcb34d6f4159751043fde8d84

Parlamenti Europian ka deklaruar se do të bëhet një rezolutë në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Mësohet se Parlamenti Europian do të votojë rezolutën më 24 tetor.

Shumica e vendeve anëtare të BE nuk duan të humbin kohë sepse kanë deklaruar që mos-hapja e negociatave do të ndikojë në uljen e besueshmërisë ndaj BE-së në rajonin e Ballkanit.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img