Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Këshilli bashkiak Vlorë miraton me unanimitet buxhetin

Lajme të ngjashëm

Edhe pse gjatë paradites pati një “revoltë” të 153 familjeve në qytetin e Vlorës që do tu prishen shtëpitë për shkak të kalimit të rrugës transballkanike që lidhen me autostradën, kjo nuk ka qenë një çështje e anëtarëve të këshillit bashkiak. Dhe nuk është e para herë që në Këshillin Bashkiak të Vlorës, të majtët e të djathtët bashkohen për të dhënë votat për projektvendimet. 

Më shumë