Tirana
scattered clouds
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
48 %
4.1kmh
40 %
Hën
29 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
37 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

Këshilli Bashkiak miraton paketën e taksave, kundërshtojnë demokratët, Veliaj nuk merr pjesë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Këshilli Bashkiak ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës paketën e taksave vendore, shumë të kontestuara nga biznesi në qytet. Megjithatë, pas disa negociatash bashkia pranoi të rishikonte disa prej taksave, por protestuesit mbetën të pakënaqur.

albsig

Në mbledhjen e sotme kryebashkiaku Erion Veliaj nuk ka qenë i pranishëm, ndërsa këshilltarët demokratë kanë kundërshtuar miratimin e kësaj pakete. Ata u shprehen për mediat se vendimi i sotëm do i kushtojë bizneseve dhe qytetarëve 50 milionë dollarë. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img