Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Këshilli Bashkiak kundër Lelit, rikthehet në detyrë këshillatri që doli në pension

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Vlorës, Ditan Leli pak ditë më parë, por edhe në një intervistë sqaroi se sekretari i Këshillit Bashkiak, Agron Gjipali është larguar nga detyra, pasi ka plotësuar moshën e pensionit.

Por Këshilli Bashkiak i ka dalë kundër Lelit, pasi me 40 vota pro dhe 2 kundër rikthyen në punë Gjipalin.

Në lidhje me këtë foli edhe vetë Gjipali, i cili tha “e quajta të papërshtshëm këtë vendim. Kemi kërkuar përmirësimin e kësaj situate që është e tensionuar.

Numri jonë është modest por ne kemi bërë atë që kemi për detyrë”.

Më shumë

spot_img
spot_img