Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Këshilli Bashkiak i Delvinës merr vendimin; skulpturë në nder të aktores Hajrie Rondo

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qytetit të Delinës do t’i shtohet edhe skulptura në bronx e aktores Hajrie Rondo.

Bëhet me dije se ky vendim është marrë nga Këshilli Bashkiak i Delvinës me 11 vota pro.

Skulptura e aktores do të vendoset në sheshin qendror të qyteti, pranë skulpturës së Sulejman Delvinës.

Do të jetë skulptori Kreshnik Xhiku, i cili do të përjetësojë “Tanën” e “14 vjec dhëndër”.

Aktorja e njohur e kinematografisë shqiptare, Hajrie Rondo, ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare në 9 shtator 2017, pas një luftë të gjatë me kancerin. Ajo numëron më shumë se 40 role në filma dhe mbi 120 në teatër.

IMG 20210531 WA0000 738x1024 1

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img