Këshillat bashkiakë, PS kryeson në Gjiorkastër e Libohovë, PD në Kukës e Tropojë, LSI në Kurbin

Publikuar tek: politike, më 17:28 23-06-2015 Këshillat bashkiakë, PS kryeson në Gjiorkastër e Libohovë, PD në Kukës e Tropojë, LSI në Kurbin

Nga numërimet për këshillat bashkiakë, nga rezultatet e dala, në Gjirokastër Partia Socialiste është forcë e parë pasi marrë 27% të votave.

PS kryeson edhe Libohovën duke grumbulluar 28.23% të votave. Edhe në Tepelenë PS është forcë e parë me rreth 28% të votave. Kukësi dhe Tropoja kryesohet nga të djathtët, pasi PD në Tropojë ka marrë 18% të votave e ndërsa në Kukës 13.68 % të votave. Lëvizja Socialiste për Intergrim kryeson këshillat bashkiakë në Kurbin paasi ka marrë 23.02 % të votave. LSI kryeson edhe në Dropull duke marrë mbi 30% të votave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010051965713501
array(1) { ["section"]=> string(98) "keshillat-bashkiake-ps-kryeson-ne-gjiorkaster-e-libohove-pd-ne-kukes-e-tropoje-lsi-ne-kurbin-14457" }