Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kerry vetëm pak orë në Prishtinë, por ja çfarë i bëri përshtypje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

64d3368c4f3ee25452c15c37839a6ee3

Sekretari i Shtetit, John Kerry ka një viztë disa orëshe në Prishtinë, megjithatë pa hyrë brenda qytetit, por duke qëndruar në ambientet e aeroportit “Adem Jashari”.

Gjithsesi, ndonëse pa pak nga Prishtina, Kerry e ka ndjerë mikpritjen e kosovarëve, çka e ka përmendur edhe gjatë konferencës për shyp me kryeministrin Isa Mustafa.

“Këtu po shoh shumë flamuj dhe postera që tregojnë një lloji mbështetje dhe krenarie. Ka të bëjë me respektin që ju keni ndaj shtetit tonë”, ka thënë Kerry.

Lexo edhe: John Kerry në Prishtinë: Marrëveshjet me Serbinë tregojnë lidership, partitë të largohen nga dhuna

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img