Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Kërkon rikthimin në detyrë nga KPA, Rovena Gashi në seancë: Dua ndihmëse motrën time

spot_img

Lajme të ngjashëm

0fdda5ebc53f4bf7770e57c4a29b821a

Nis seanca në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për ish prokuroren Rovena Gashi, e cila  kërkon rikthimin në detyrë nga KPA, pasi Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi shkarkimin e saj nga detyra.

Ndërkaq, kryesuesja e trupës gjykuese është Albana Shtylla. Në seancë Rovena Gashi ka kërkuar të ketë ndihmëse motrën e saj, gjyqtare në gjykatën e Durrësit.

“Dua të insistohem në mbrojtje nga motra ime, Ema Gashi”, tha ish prokurorja. Ndërsa lidhur me kërkesën e saj, trupa gjykuese u shpreh se do të shqyrtohet.

Mia Rasing ishte vendosur që të ishte vëzhguese ndërkombëtare në seancën e KPA, por për arsye shëndetësore ajo nuk është e pranishme, ndërsa zëvendësohet nga Theo Jacobs. Ky i fundit nuk i dha të drejtë ish prokurores për t’u ndihmuar nga e motra.

Ndërsa trupi gjykues është tërhequr për të marrë vendimin lidhur me kërkesën e Gashit si dhe atë të vëzhguesit Jacobs.

Më shumë

spot_img