Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kërkoi votëbesimin në parlament, deputetët shpëtojnë me dy vota për të dytën herë qeverinë e Zoran Zaev

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d95a929f53f2319125acfd4ccae0ee54

Shumica parlamentare duartrokiti edhe njëherë për Qeverinë e Zoran Zaev.

Kësaj radhe për besimin e dëshmuar me 62 vota për Qeverinë, procedurë e parashtruar nga kryeministri Zoran Zaev. Gjatë votimit, opozita nuk ishte prezent në sallë.

Zaev para votimit deklaroi se ky mocion kishte për qëllim përgënjeshtrimin e pretendimeve të opozitës maqedonase në krye me Hristijan Mickoskit se posedon shumicë e cila do ta rrëzon Qeverinë “Zaev 2”.

“6 muaj pasi unë mora besimin për këtë Qeveri, 6 muaj thonë se kjo Qeveri do të bjere, se nuk ka besim. 3-4 muaj paralajmërojnë procedura për mos besimin e Qeverisë e që sot të mos jenë as prezent në sallë. Kjo është çështje guximi dhe përgjegjësie”, deklaroi Zoran Zaev.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img