Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Kërkoi të shkonte në shtëpi pas masës “arrest me burg”, GJKKO vendos për fatin e prokurorit të Kukësit, Edmond Karriqi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Krimit dhe Korrupsionit ka lënë në fuqi masën “arrest me burg” për prokurorin e Kukësit, Edmond Karriqi.

Apeli i GjKKO-së ka refuzuar sot kërkesën e drejtuesit të prokurorisë së Kukësit për të zbutur masën, duke e lënë atë në burg, të paktën deri në përfundim të hetimeve. Po ashtu e njëjta masë është dhënë edhe për Isuf Gegën, shoferin e prokurorit.

Prokurori Edmond Karriqi prej kohësh ishte në përgjim dhe vëzhgim nga Prokuroria Speciale SPAK, sepse kishte dyshime se ai merrte para për të liruar persona nga burgu.

Ai u kap në flagrancë teksa merrte para nga vëllai i një personi të arrestuar për drogë.

Prokurori i komanduar me detyrë në Kukës, në një episod të fundit dyshohet se i ka marrë 2 mijë euro vëllait të një personi të kapur për drogë dhe që aktualisht ndodhet në burg. Ky rast është i filmuar pasi magjistrati ka qenë nën vëzhgim dhe survejim nga oficerët e Prokurorisë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img