Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Kërkoi të korruptojë prokurorin, arrestohet pas 7 vitesh në kërkim 34 vjeçari fierak në Londër (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

d775686ebd41490febd58b358a466305

Pas 7 vitesh në kërkim është arrestuar në Londër 34 vjeçari nga Fieri Marsel Hoxhaj.

Ndaj tij ishin lëshuar 2 urdhër arreste në 19 janar dhe 26 shkurt të vitit 2014, por autoritetet nuk kishin arritur të viheshin ën gjurmët e tij për 7 vite.

Hoxhaj në bashkëpunim me Erigenst Sulaj akuzohen se tentuan të korruptojnë një prokuror, duke i ofruar shumën e 2 milionë lekëve të vjetra.

Hoxhaj në atë kohë akuzohej se kishte goditur një oficer policie, pasi ky i fundit konstatoi se si po drejtonte makinën në gjendje të dehur.

Tashmë Hoxha do t’i nënshtrohet procedurave të ekstradimit dhe do të kthehet në Shqipëri, ku do të jetë Gjykata që do të vendosë masën e dënimit.

Më shumë

spot_img