Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

‘Kërkoi të blinte municione kallashnikovi’, sulmi terrorist në Vjenë mund të ishte parandaluar; Sllovakia e paralajmëroi Austrinë muaj më parë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e45a44a7a787849bf2a9fa11e9cfb062

Akti terrorist që ndodhi ditën e hënë në kryeqytetin e Austrisë, ku si pasojë humbën jetën 5 persona dhe mbetën të plagosur 23 të tjerë, mund të ishte parandaluar.

 

Sipas autoritetve sllovake, Kujtim Fejzullau, autori i sulmit, kishte udhëtuar drejt shtetit fqinj në Korrik për të blerë municione kallashnikovi.

20-vjeçari me origjinë shqiptare, nuk i’a kishte arritur dot t’i blinte plumbat pasi ai nuk kishte një leje për armëmbajtje.

Siç e dimë, një ndër armët të cilat atentatori përdori ishte kallashnikovi. Policia sllovake shprehet se ata njoftuan menjëherë autoritet austriake.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img