Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kërkoi ndryshimin e masës “Pezullim nga detyra”, për të disatën herë Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Edvin Priftit

Shkruar nga Newsbomb
Kërkoi ndryshimin e masës “Pezullim nga detyra”, për

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar për disatën herë kërkesën e mjekut Edvin Priftit. Prifti ka bërë kërkesë për ndryshimin e masës “Pezullim nga detyra”.

Kërkesë e cila nuk është marrë në konsideratë nga Gjykata, e cila për të disatën herë e ka rrëzuar këtë kërkesë të mjekur.

Prokuroria Speciale SPAK, e akuzon mjekun Edvin Prifti për veprat penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese