Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Sht
14 °
Die
19 °
Hën
14 °
Mar
12 °
Mër
10 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Kërkoi ndryshimin e masës “Pezullim nga detyra”, për të disatën herë Gjykata e Posaçme rrëzon kërkesën e Edvin Priftit

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar për disatën herë kërkesën e mjekut Edvin Priftit. Prifti ka bërë kërkesë për ndryshimin e masës “Pezullim nga detyra”.

Kërkesë e cila nuk është marrë në konsideratë nga Gjykata, e cila për të disatën herë e ka rrëzuar këtë kërkesë të mjekur.

Prokuroria Speciale SPAK, e akuzon mjekun Edvin Prifti për veprat penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.

Më shumë