Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Kërkoi lehtësim të masës së sigurisë për arsye shëndetësore, GJKKO rrëzon kërkesën e Maksim Sotës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (GJKKO) ditën e sotme ka rrëzuar kërkesën për zëvëndësim të masës së sigurisë për prokurorin e Vlorës, Maksim Sota.

Për Sotën gjykata ka kërkuar masën “arrest shtëpie”, por Prokurori ka kërkuar lehtësim të masës për shkak të problemeve që ka me shëndetin, kërkesë e cila është rrëzuar.

Prokurori Maksim Sota, ishte një nga të shënjestruarit e SPAK,  i akuzuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre, lidhur me operacionin e koduar “Shpirti”, ku ranë në prnaga disa ish-zyrtarë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img