Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

Kërkoi lehtësim të masës së sigurisë, Gjykata e Lartë refuzon rekursin e ish-ministrit Lefter Koka

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë ka refuzuar rekursin e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka, pasi ky i fundit kërkoi lehtësim të masës së sigurisë.

Gjykata la në fuqim vendimin e Apelit të GJKKO-së, e cila lë në burg ish-ministrin, i arrestuar me urdhër të SPAK për aferën e inceneratorëve, pasi akuzohet për “shpërdorim detyre”, “korruspion” dhe “pastrim parash”.

Sipas SPAK, Koka ka përfituar ryshfet shumën e 3.7 milionë eurove  nëpërmjet kompanive fiktive të zotëruara nga familjarë dhe të njohur të tij.

Më shumë


spot_img
spot_img