Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Kërkoi heqjen e sekuestros për dy pasuri, Gjykata e Lartë rrëzon rekursin e ish-gjyqtarit Admir Thanza

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Lartë nuk ka pranuar rekursin e ish-gjyqtarit Admir Thanza. Më herët ai kërkoi heqjen e sekuestros për dy pasuri, ndërkohë që kërkesa e tij është rrëzuar.

Ish-gjyqtari kërkon që t’i kthehet apartamenti dhe dyqani i sekuestruar. Ish-anëtari i Gjykatës së Lartë u mor nën hetim nga SPAK për fshehje dhe mosdeklarim pasurie.

Me vendim të Gjykatës së Posaçme( SPAK) Thanzës, iu sekuestrua një apartament 70 m2 dhe një dyqan 23 m katrorë në Tiranë.

Kujtojmë se gjatë Vetingut, Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit zbuloi një dënim prej 40 ditë burg të Thanzës për një vjedhje në Itali ndodhur në vitin 1999.

Ai nuk e kishte përfshirë këtë dënim në vetë-deklarim. Për akuzën e falsifikimit të formularit, ai u shpall fajtor dhe u dënua me 9 muaj burg, vendim i cili u konvertua në 1 vit e gjysmë shërbim prove.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img