Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Kërkoi favore seksuale në këmbim të kalimit në Greqi, shkarkohet polici maniak në Kakavijë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

8cf410153350065d9ff2be5644cf21c0

Shkarkohet nga detyra punonjësi i policisë i cili kërkoi seks në këmbim të kalimit ilegal në Greqi.

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një punonjës të Policisë së Shtetit, me detyrë në pikën e kalimit kufitar në Kakavi, Gjirokastër, i cili u ka kërkuar disa qytetareve marrëdhënie intime në këmbim të kalimit të tyre ilegal në Greqi.

Ndërkohë, pak minuta pas denoncimit nga mediat, ka ardhur edhe reagimi nga ana e policisë, e cila njofton shkarkimin e punonjësit nga detyra.

Nëpërmjet kamerave të fshehta, emisioni investigativ faktoi se punonjësi ka lidhje të forta me grupet kriminale që trafikojnë njerëz për në Greqi. Duke shfrytëzuar këto lidhje, punonjësi u kërkon favore këtyre shtetasve.

Njoftimi i policisë

Policia e Shtetit

Duke marrë shkas nga transmetimi në një emision investigativ, i shkeljes së rëndë të kryer nga punonjësi i Policisë P. Ç., trup shërbimi në Drejtorinë Vendore për Kufirin dhe Migracionin Gjirokastër, Drejtoria e Standardeve Profesionale në Policinë e Shtetit beri përjashtimin e menjëhershëm të këtij punonjësi policie nga radhët e Policisë së Shtetit. Policia e Shtetit falënderon median dhe qytetarët dhe i inkurajon ata që të denoncojnë çdo abuzim me detyrën, nga punonjësit e Policisë, duke i garantuar reagim të menjëhershëm dhe të paanshëm.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img