Kërkoi 6000 euro në këmbim të lirisë për Orion Balin, GJKKO ndryshon masën për gjyqtaren Mimoza Margjeka

Publikuar tek: aktualitet, më 14:48 24-11-2020 Kërkoi 6000 euro në këmbim të lirisë për Orion Balin, GJKKO ndryshon masën për gjyqtaren Mimoza Margjeka

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka vendosur masën 'detyrim paraqitje' për gjyqtaren Mimoza Margjeka.

Ajo ishte në ‘arrest shtëpie’, ndërsa tani GJKKO ka vendosur masën 'detyrim paraqitje' për gjyqtaren.

Kujtojmë që nga përgjimet e Prokurorisë së Posaçme u zbulua se Margjeka ka marrë 6000 euro për të liruar nga burgu Orion Balit kundrejt "garancisë pasurore".

Në përgjim u përfshinë bashkëshorti i gjyqtares Arben Cara, avokati i Orion Balit, Skënder Demiraj, vëllai i të pandehurit Nejton Bali dhe sekseri Klaudjo Zhilla.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TRISHTË/ Humb jetën nga mbidoza grimierja e njohur shqiptare, kishte probleme me drogën
SPAK ‘godet rëndë’ korrupsion, dënon me 16 muaj shërbim prove djalin që i dha 10 mijë lekë policit »
Article Logic
Execution time: 0.011113166809082
array(1) { ["section"]=> string(110) "kerkoi-6000-euro-ne-kembim-te-lirise-per-orion-balin-gjkko-ndryshon-masen-per-gjyqtaren-mimoza-margjeka-228946" }