Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Enj
26 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
27 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Kërkohej për trafik droge, arrestohet 40 vjeçari shqiptar në Gjermani

Lajme të ngjashëm

Autoritetet gjermane kanë arrestuar një 40 vjeçar shqiptar , i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge.

Shtetasi shqiptar u arrestua pas një kontrolli të kryer nga oficerët e inspektimit të policisë kufitare të Lindau. Pas verifikimeve u konstatua se ndaj tij kishte një urdhër arresti të lëshuar nga autoritetet italiane, si i dyshuar për trafikim të lëndëve narkotike.

Gjatë kontrrollit në mjetin e tij u gjet dhe sekuestrua diza doza të vogla me kokainë. Shqiptari gjithashtu rezultoi të ishte në efektin e alkoolit dhe të drogës teksa drejtonte mjetin.

Më shumë