Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Kërkimet për Klement Balilin zhvendosen në Gjirokastër, me dhjetëra policë në aksion

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kërkimet për të arratisurin, Klement Balilin, janë zhvendosur në qytetin e Gjirokastrës. Me dhjetëra forca policie janë duke marrë pjesë në aksion, pas informacioneve se Balili fshihet në këtë qytet.

Kontrollet janë përqëndruar në lagjet ish-SMT, 18 shtatori dhe Palorto, pas të dhënave se Balili fshihet te të afërmit e tij që jetojnë në këto zona.

Arrestimi i Klement Balilit është kthyer tashmë në një çështje politike, që ka shkatuar përplasje edhe brenda koalicionit qeverisës. Ndërkohë, presidenti Bujar Nishani ka njoftuar mbledhjen e Këshillit të Sigurisë pas kërkesë së kreu të Kuvendi, Ilir Metës, për këtë çështje. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img