Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Kërkesë për seks dhe kërcënim me jetë ndaj qytetares, Manjani i kërkon KLD shkarkimin e gjyqtarit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar me shpejtësi pas publikimit të një audio-regjistrimi në emisionin “Stop” në Tv Klan, ku dëgjohej kryetari i gjykatës së Gjirokastrës teksa i kërkonte favore seksuale një qytetareje që ishte në proces gjyqësor.

Manjani i ka kërkuar Këshillit të Lartë të Drejtësisë që të shkarkojë nga detyra Guximtar Boçin, si dhe ka kërkuar gjithashtu nisjen e procedurave të inspektimit për procedim.

Boçi ka kërcënuar gjithashtu me jetë qytetaren, pasi ka mësuar se gjithë biseda ishte e regjistruar. 

Lexo edhe: Kërkesë për seks dhe kërcënim me jetë ndaj qytetares, Manjani i kërkon KLD shkarkimin e gjyqtarit

Më shumë

spot_img