Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

“Kërcimi i fundit”, Cristiano Ronaldo kthehet në “shtëpi”, portugezi “driblon” Cityn për të veshur fanellën e Manchester United

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i ri i Manchester United, pasi mbylli aventurën 3 vjeçare me Juventusin.

Kur mendohej se portugezi kishte arritur marrëveshjen me rivalët e Manchester City, në garë u fit Manchester United dhe Sir Alex Ferguson, me këtë të fundit që mendohet se ka qenë çelësi për të rikthyer Ronaldon te “Djajtë e Kuq” edhe njëherë tjetër.

Juventusit do t’i kalojnë 29 milionë euro, ndërkohë që kjo ka qenë një nga lëvizjet më të bujshme të kësaj merkato, së bashku me transferimin e Lionel Messit te PSG.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img