Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

KËRCËNOI me vdekje Vuçiçin, arrestohet serbi: Nuk kisha marrë ilaçet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas kërcënimit me vdekje ndaj presidentit AAleksandër Vuçiç, policia serbe ka vënë në pranga autorin.

Sipas mediave vendase mësohet se shtetasi N.S, nga Beogradi, është arrestuar nga policia serbe dhe gjatë marrjes në pyetje nga Prokuroria ai ka pranuar kryerjen e krimit.

Megjithatë, ky shtetas ka mbrojtur veten duke thënë se nuk ka përdorur terapinë nga mjeku dhe se vuan nga problemet mendore.

Pas paraqitjes së tij në gjykatë, prokuroria ka kërkuar nga gjykata për ta ndaluar.

Personi me inicialet N.S, nga Beogradi, e ka prezantuar veten si një ish-aktor amator dhe tekstshkrues këngësh. Ai kishte publikuar në Instagram një këngë, ku bënte thirrje për vrasjen e Vuçiq.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img