Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Kërcënoi me thikë dy doganierë në Morinë, procedohet 57-vjeçari nga Kosova

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 57 vjeçar nga Kosova ka kërcënuar me thikë dy doganierë në  pikën kufitare të Morinës. 

Bëhet me dije se shtetasi me iniciale . D., 57 vjeç, banues në fshatin Rakiniç, është proceduar nga Policia në gjendje të lirë.

Ky shtetas ka kanosur me thikë dhe ka kundërshtuar për shkak të detyrës, dy doganierë në Morinë.

Njoftimi i Policisë:

Nga oficeri i Policisë Gjyqësore i Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës u referuan materialet në këtë Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ose një shërbim publik” dhe “Kanosja për shkak të detyrës”, për shtetasin S. D., 57 vjeç, banues në fshatin Rakiniç, Kosovë, pasi ka kanosur me mjet prerës (thikë) dhe ka kundërshtuar për shkak të detyrës, dy doganierë në PKK Morinë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img