Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Kërcënohet me armë kryebashkiaku: Më jep 300 mijë euro ose të vrava (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ca14b4b26525ae4da982d5f9f5b18da7

Një ngjarje e rëndë i ka ndodhur kryetarit të Bashkisë Belsh, Arif Tafani.

Mësohet se Tafani është kërcënuar nga një person me armë. Bëhet me dije se Tafanit i janë kërkuar 300 mijë euro në këmbim të jetës.

Besohet se ky kërcënim ndaj Arif Tafanit është bërë për shkak të detyrës së tij.

Ndërkohë policia po punon për ta zbardhur të plotë këtë ngjarje. 

Në deklarimin e tij në polici Tafani mësohet të ketë thënë se kanosësi i kishte kërkuar 300 mijë euro. Ai ka thënë se agresori e akuzonte se i ishte prishur lokali padrejtësisht dhe se për këtë gjë Arif Tafani duhet ta paguante me kokën e tij. 

Arif Tafani prej dy vitesh është në krye të bashkisë Belsh dhe ka kandiduar me siglën e Partisë Socialiste. Më herët ai ka mbajtur pozicionin e drejtorit të Shërbimit Pyjor në Elbasan. 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img