Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
76 %
0kmh
75 %
Die
12 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Kërcënimet e Turqisë, krerët e shteteve të Europës Jugore mblidhen me urgjencë në Spanjë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Krerët e shteteve dhe qeverive të nëntë vendeve të Evropës Jugore, do të mblidhen me urgjencë në Spanjë.

Ky takim do të zhvillohet në Alicante të Spanjës dhe vjen pas kërcënimeve të vazhdueshme që Turqia po i bën Greqisë ditët e fundit.

Në takim do marrin pjesë krerët e shteteve dhe qeverive së Spanjës, Francës, Italisë, Portugalisë, Qipros, të Maltës, Sllovenisë, Kroacisë dhe Greqisë.

Të pranishëm do të jenë edhe presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel dhe Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen.

Më shumë
spot_img
spot_img