Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Keqpërdori fondet e BE-së, dorëhiqet ministri i Bujqësisë në shtetin më të korruptuar europian

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1058b9bac74e7437925620170c533bce

Ministri bullgar i Bujqësisë, Rumen Porozhanov ka dhënë dorëheqjen pas hetimeve për korrupsion se ka keqpërdorur fondet e Bashkimit Europian.

Porozhanov është i fundit në listën e gjatë të ministrave dhe zyrtarëve të lartë që kanë dhënë dorëheqjen pas skandalit me pronat e paluajtshme në shtetin që Transparency International e renditi si vendin më të korruptuar të 2018-ës.

Zyrtarë të lartë bullgarë u zbuluan teksa kishin blerë prona luksoze me çmim shumë herë më të ulët se të tregut, ndërsa një hetim paralel nisi për keqpërdorjen e fondeve për zhvillim të BE-së.

Hetimi ka zbuluar se ministri i Bujqësisë duke përdorur fondet e BE-së, ka ndërtuar qindra shtëpi pritjeje private.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img