Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Keni përmirësuar raportet me ambasadoren Kim? Meta: I kam marrëdhënet e shkëlqyera me SHBA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PL, Ilir Meta është pyetur nga gazetarët në lidhje me takimin e tij me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, kur e pytën nëse i kanë rregulluar marrëdhëniet.

Meta tha se i ka pasur marrëdhëniet gjithmonë të shkëlqyera me SHBA dhe se me kim kishte një bisedë konstuktive.

“Mund t’ju them se marrëdhëniet e mia me SHBA gjithmonë kanë qenë të shkëlqyera, sidomos në drejtim të forcimit të partnerit tonë strategjik dhe të marrëdhënieve bilaterale në të gjitha fushat. Përshpjetimit të procesit të integrimit në BE, që është në interes të SHBA-ve. Kemi patur një bisedë shumë të hapur , konstruktive, bashkëpunuese. Këtë mund të thosha” tha Meta.

 

Më shumë




spot_img








spot_img