Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

Keni kontaktuar me Klodian Zoton? Arben Ahmetaj: Nuk e kam as gjak dhe as lidhje familjare! Unë njoh 95% të biznesit shqiptar, mos dilni nga objekti i hetimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Zv.kryeministri Arben Ahmetaj është duke dëshmuar në Komisionin Hetimor për Inceneratorët, ku ëhstë pyëtur nëse ka patur ndonjë kontakt me Klodian Zoton, i cili është shpallur në kërkim nga SPAK.

Ahmetaj u shpreh se nuk ka patur asnjë kontakt dhe nuk e ka Zoton as gjak dhe as ka lidhje familjare me të. I pyetur nëse ka udhëtuar me Mirel Mërtirin, Klodian Zoton dhe Stela Gugallën, ai tha se këto pyetje nuk janë objekti kryesor i këtij hetimi, duke i kërkuar kryetares së Komisionit të mos dalë nga objektivi.

Ahmetaj theksoi se njeh 95% të biznesit shqiptar, ndaj nuk duhet pyetur se kë njeh, por kush janë personazhet që ai nuk njeh.

“Nuk e kam as gjak dhe as lidhje familjare dhe as lidhje krushqie , as partner biznesi , as kemi qenë ndonjëherë në të njëjtën punë. Zoton e kam të njohur në distancë…Unë nuk kam as lidhje gjaku, asnjë lloj lidhje, në respekt pranova të përgjigjesha, por pyetja është jashtë objektit të Komisionit. Por objekti i Komisionit ju e dini kush është”, tha Ahmetaj.

Tabaku: Kjo pyetje i është bërë të gjithë anëtarëve që kanë ardhur për të dëshmuar në këtë Komision.

Pyetje: Keni udhëtuar me Mërtirin , Zoton dhe Stela Gugallen?

Ahmetaj: Ky nuk është objekt i këtij Komisioni, . Unë kam udhëtuar më shumë miq. Në këtë vend duhet të pyetem kë nuk njoh, sepse njoh 95 % të biznesit shqiptar…

Më shumë


spot_img
spot_img