Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Keni fëmijën për të regjistruar në klasën e parë? Qeveria ju vjen në ndihmë me risinë e fundit: S’ka nevojë për letra, e bëni për 1 minutë online

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Qeveria shqiptare sjell një risi të re për të githë prindërit që kanë fëmijët për të regjistruar në kalsën e parë. Lajmin e jep vetë kryeministri Edi Rama.

Ai shkruan tashmë se përmes portalit qeveritar e-albania, mund të aplikohet direkt për shkollën ku do të regjistrohet fëmija, në vetëm 1 minutë dhe pas “tufa me letra në duar”. Përmes një video, tregohet gjithë procesi që duhet të ndiqet.

“Mirëmëngjes, dhe me lajmin e mirë se erdhi dita të regjistrojmë fëmijët në shkolla, por pa mbledhur më një tufë me letra nëpër duar e pa mbajtur më radhë në asnjë derë institucioni arsimor, ju uroj një ditë të mbarë. ***regjistrimi kryhet fare lehtë, online në e-Albania  https://e-albania.al, në vetëm 1 minutë. Ndiqni hapat e thjeshtë si në videon e mëposhtme”, shkruan Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img