Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Keni ditëlindje apo fejesa? Nga sot hyn në fuqi rregulli i ri anti-Covid-19, do të lejohet grumbullimi deri në 50 persona në ambientet e jashtme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar për ndryshimin e rregullave për masat anti-Covid-19.

Sipas njoftimit të MSH, sot hyn në fuqi rregulli i ri, ku në ambiente të jashtme do lejohen grumbullimet deri në 50 persona, nga 10 që ishte deri më tani, duke respektuar rregullat e distancës.

“Plani i lehtësimit të masave #antiCOVID, duhet të shoqërohet me respektim të rregullave, për kufizimin e përhapjes së #COVID19. Sot hyn në fuqi #rregulli i ri”, thuhet në njoftimin e MSH.

Duke marrë shkas nga situata pandemike e qetë, ulja e rasteve të reja me Covid, por edhe numri i mininal i fataliteteve, ministria ka vendosur që të lehtësojë më tej masat anti-Covid.

Kujtojmë se dy javë më parë u prezantua plani i masave,i cili lejoi heqjen e maskave në ambientet e jashtme dhe në datën 1 qershor u shty ora policore nga 22:00 -06:00 në 23:00-06:00.

201289669 534369984366437 366240213640636964 n

Më shumë

spot_img
spot_img