Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Keni bërë plane për të shkuar në plazh? Moti ju favorizon, temperaturat pritet të arrijnë deri në 41 gradë celcius

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nëse keni bërë plane që këtë të diel të shkoni në plazh, atëherë vazhdoni pa problem, pasi moti do të jetë në favorin tuaj.

Ditën e sotme pritet që temperaturat të vijojnë të jenë të larta, kun ë vendet e ulëta do të shkojnë deri në 41 gradë celcius.

Parashikimi i motit sipas IGJEUM:

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 23 / 36 °C

në vendet e ulëta: 20 / 41 °C

në vendet malore: 16 / 36 °C

Era

Era pritet të fryjë e lehtë deri në mesatare. Vala e të nxehtit gjatë ditëve në vijim, përveç temperaturave të larta, do të shoqërohet edhe me pluhur me origjinë nga shkretëtira e Saharasë.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img