Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Keni bërë plane për fundjavën? Ja si do të jetë parashikimi i motit

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këtë fundjavë veni ynë pritet që të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Dita e premte do të jetë kryesisht me mot të kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira fare të pakta kalimtare kryesisht në orët e mesditës dhe përgjatë relieveve malore.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, duke nisur nga dita e shtunë mbi territorin e vendit tonë gradualisht do të epërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura por edhe intervale me diell. Në relievet malore në verilindje dhe zonën e jugperëndimit, vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të dobta e shtrëngata afatshkurtra. 

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i veriut dhe shpejtësi mesatare 1-8m/s e cila përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore hera-herës fiton shpejtësi dhe bëhet e fortë deri në 12-15m/s.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img