Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
33 %
2.1kmh
0 %
Hën
13 °
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
13 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Keni bërë plane? Më parë hidhini një sy motit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare por të cilat do të jenë më të theksuara në zonën e veriut si dhe relievet malore në lindje.

Në këto zona vranësirat hera-herës deri të dendura shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave. Lokalisht dhe në periudha afatshkurtra reshjet me intensitet mesatar dhe deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive shoqëruar me breshër dhe rrufe. 

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje me shpejtësi mesatare 1-5m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe nëpër lugina era hera-herës me rrahje deri në 6-8m/sek. Valëzim në dete i forcës 0-1 ballë. 

Temperaturat parashikohen: në zona malore 14 deri 27°C,   në zona e ulëta 15 deri 34°C,në zona bregdetare 17 deri 32°C

Më shumë
spot_img
spot_img