Tirana
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
72 %
2.6kmh
75 %
Sht
16 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Keni bërë plane fundjavën e parë pas zgjedhjeve? E shtuna me reshje, e diela e Pashkëve do të…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak njofton të gjithë qytetarët që kanë bërë plane për këtë fundjavë të parë pas zgjedhje, që moti nuk do të jetë dhe aq favorizues.

E shtuna do të karakterizohet nga erëra dhe reshje shiu në formë shtrëngatash. E diela e Pashkëve do të vijojë gjithashtu me masa ajrore të paqendrushme.

Deri në mesditë moti do jetë i vranët dhe do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët.

Përshëndetje nga SH.M.U!

Për ditën e Shtunë në vend do të ndikojnë masat ajrore të paqendrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura por në pjesën e parë të ditës nuk do të mungojnë edhe periudhat e shkurtra me diell.

Duke filluar nga orët e drekës në pjesën më të madhe të vendit vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formë shtrëngatash. Lokalisht reshjet në formën e stuhive afatshkurtër shoqëruar me shkarkesa elektrike. Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-8m/sek dhe përgjatë bregdetit hera-herës e vrullshme deri në 15m/s shoqëruar me valëzim në dete i forcës 3-4 ballë.

Sa i përket ditës së Diel masat ajrore të paqëndrueshme do të vijojnë të ushtrojnë aktivitetin e tyre mbi vendin tonë. Deri në orët e mesditës moti do të jetë kryesisht i vranët dhe shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët. Gradualisht pritet një përmirësim i kushteve meteorologjike ku vranësirat do të lënë vendin kthjellimeve.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-8m/sek dhe përgjatë bregdetit hera-herës e vrullshme deri në 15m/s shoqëruar me valëzim në dete i forcës 3-4 ballë.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img