Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Keni aplikuar për vizë emigruese? Ambasada e SHBA jep NJOFTIMIN e rëndësishëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

f89a1601427d54f230b75b6c002a3eca

Ambasada amerikane në Tiranë, mëngjesin e sotëm, ka dhënë informacion për personat që kanë aplikuar për vizë emigruese në SHBA.

Në një postim në faqen zyrtare në Facebook, ajo bën të ditur se zyra e Departamentit të Sigurisë Kombëtare USCIS i përpunon të gjitha kërkesat për viza dhe Qendra Kombëtare e Vizave (NVC) cakton takimet për vizë.

Ambasada i thotë aplikuesve të pyesin herë pas here për dokumentat që presin dhe për datën e takimit.

“Ju uroj një të enjte të lumtur! Keni pyetje në lidhje me kërkesat për viza emigruese? Është e rëndësishme të dini se zyra e Departamentit të Sigurisë Kombëtare USCIS i përpunon ato kërkesa dhe Qendra Kombëtare e Vizave (NVC) cakton takimet për vizë, kështu që ju duhet t’u bëni atyre pyetje që mund të keni në lidhje me peticionet në pritje. Sidoqoftë, nëse thjesht doni të pyesni se si funksionon procesi, unë jam këtu për t’ju ndihmuar! #PyetAnen”, shkruan Ambasada.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img