Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Këngëtari vazhdon me akuzat për qeverinë: Duhet spital kundër kancerit, jo spital për ‘COVID-19 biznesin’

spot_img

Lajme të ngjashëm

3bc7cc107e1d1d1e034e24f1338a59bd

Që prej fillimit të pandemisë, këngëtari kosovar Labinot Tahiri ka dalë kundër rregullave të qeverisë për të kufizuar lëvizjen dhe për të mbyllur baret e restorantet.

Përmes një postimi në facebook ai ka ngritur shqetësimin lidhur me të sëmurët me kancer, ku shkruan se është i nevojshëm të ndërtohet një spital për trajtimin e kësaj sëmundje, dhe jo për COVID-in.

Sa i përket virusit, ai thotë se për të nuk po brengoset as presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i cili së fundi është infektuar me COVID-19.

Postimi i plotë:

I DUHUR SPITALI KUNDËR KANCERIT, JO SPITAL PËR ‘KOVID19 BIZNESIN’!!!

Mos harroni një gjë; vendi dhe të sëmuret , kanë nevojë për spital kundër semundjeve me kancer, nuk kanë nevojē për spitale kundër Kovid19.

Mos harroni, keni shpenzuar miliarda euro e dollarë, keni shitur shtëpia e prona, por kurrë nuk ju doli Zot askush, sepse jeni në gjumë, dhe për ta zgjuar vetëdijen e ministrave dhe atyre që mirren me shëndetsi ju duhet të ngriteni në këmbë.

Sa të jeni kokë-ulur, dijeni se kështu do të zgjasë, duke paguar miliona në Turqi dhe në vendet të tjera nëpêr botë.

Sa i perket Kovidit, nuk po ia ndin as Donalt Trampit, por ai Zotnia i ka spitalet kundër kancerit, ne nuk i kemi!

ZOTI E DREJTOFTË POPULLIN DHE VENDIN TONË, SE POLITIKA 20 vjeqare nëse vazhdon kështu, nuk ka kurrë për ta drejtuar!

E di prap që e teprojë, por mendja dhe zemra nuk më len të qëndrojë si shumë të tjerë…..!

Labi-KOSOVË E SHQIPËRISË.!”.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img